Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

4 Ekim 2009 Pazar

ikoncan mı olsam müritcan mı:))

Gençliğin 100 puanlık uzmanlık sorusu:)

-- İkoncan mı olsam ????müritcan mı:))

Gençliğin gideceği yol haritasını, türküleriyle belirleyen, evlenip de uçacak, evden mi kaçacak Zeynep, die terennüm eden, bi zamanlar şişko bi ozan vardı:) Genç zeyneb’in karşısına sadece iki şık konuluyordu neredeeee öle bizim zamanımızdaki en az 4 kavşaklı yollar…cık..şimdilerde doğru cevap hemencecik bulunsun die şıklar, seçilecek yollar ikiye indirildi.
Şöle ki, düşündü , tatlı tatlı kaşındı genç:)) İkoncan mı olsam dedi, mürit can mı:))) elbette bu işlemler öle tak die olmadı ..yavaş yavaş Hasan şaş, olayı:)) öncelikle öğretmenlere el atıldı çünkü bir ulusu kurtaracak yalnız ve yalnız muallimlerdir dedi, kemale ermiş Mustafa. Sözü, bi mıh gibi kaldı bellekte hım..die düşündü mürit…gerçek:) o dem terside geçerlidir .Bi ulusu helak edecek yalnız ve yalnız öğretmenlerdir savının doğrulunu test etti, onayladı.

Artık okullarımız eğitim- öğretim yuvası değildir, hemen belirtelim..Sadece öğretim yapılmakta. Misal 2008-2009 eğitim öğretim yılı değil, sadece öğretim yılı denilmekte:) Bir kaç yıl önce zatı şahane böle salık vermiş:)) Eğitimsiz, öğretim yapan okular da öğrencilerin ikon can olma sevdası ayyuka çıkmakta .Elbette ikoncanlar ve müritcanlar arasında, Akdeniz’in sularının okyanusun sularına karışmaması gibi kesin bir çizgi var . Sadece bi çizgi deil bu. Çizginin bide rengi var:)) Kan kırmızı!
Sevgilimi koluma takarım ….
bebekte üç beş tur atarım,
olmadı sinema yaparım,
diyen kesimin, sadece öğretimle yoğrulan evlatlarının büyük bi kısmı ikon can olma merakında:)) son zamanlarda sosyeteye dadanan Adnan hocanın müritlerini saymazsak tabi:)) diğer fukara kesimin şıkkı belirlidir zati. Ormandan çıkmak için ona uzanan el, bi müridin elidir. Denize düşen her şeyi tutar misali, şeyini bile uzatsa mecbur tutacan:) müritcanlar da böle yetişir. Müritcan ve ikoncanlar görünürde birbirine saygılıdır. Ama Galbrayt’ın dediği gibi toplumlardaki aşırı gelir farlılıkları kinizmi doğurur:))
Sonra, günlerden bi gün, bi kıvılcım kerbela, bi kıvılcım MADIMAK:))
Neferteti mazlum halkını selamlar!.

Hiç yorum yok: