Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

13 Ekim 2009 Salı

Everest'e tırmanan adamla sabahtan akşama kadar dükkanının önünde oturup, sinek kovalayan adamın farkı:)

Evereste tırmanan adamla, sabahtan akşama kadar dükkanının önünde oturup, sinek kovalayan adamın farkı :))
Anabelli o deniz ülkesinin dalgaları arasında dalga dalga, dalgalanır iken, düşündü. Ara sıra düşünürdü. Düşünüyorum o halde varım diye özlü bi söz söylemişti zamanın birinde, Dekart diye bi türkücü :)) Böle zamanların birinde işte kıt aklı çalıştı. Saçı uzun aklı kısaydı onun:)

Mutluluğun sırrını kaf dağının ardında, aramaya kalkan adamla, mutluluğu dükkanının önünde bekleyen adamın farkını:)))) haliyle zeka farkını düşündü. Düşündü düşünden ayrı kaldı....Ne hoş türküdür:)
olay şöyle idi, kanımca dedi anabelli. Dükkanın önünde sabahtan akşama kadar oturup sinek kovalayan adamın, bi aptal olduğunu düşünür, sırtında 30kiloluk sırt çantasıyla bi dağa tırmanmaya çalışan adam. Onun için çünkü hareket bereketti. Haliyle bereketli olmaya çalışırdı aklınca. Kaf dağının ardındadır, aradığı. Acep bu kaf dağı, kafkasların kafı mıdır? Aklınca, diyorum, çünkü dükkanının önünde oturup, sinek kovalayan adamda, diğerinin bi aptal olduğunu düşünür, onca yükle bi dağa niye çıkmaya çalışır ki bi adam. Olsa olsa bu bi salağın işi :))
Bi grup dağcı arkadaşa köylüler şaşkınlıkla bakıp, öğrenci misiniz delimisiniz demişlerdi:)ha ha .:))Aynı mantık:)
Aslında her şey çok basittir. Nazımın dediği gibi. Basit yaşayacaksın. Basit... Tek dereden su getirmen yetecek bi istemiyorum diyebilmeye. Yani o kadar basitti. Beklemek mi? Gitmek miydi asıl sorun. Aradığın seni eninde sonunda bulur muydu, yoksa senin onu araman durumu kolaylaştırırmıydı. Sen onu aramaya gitmişken kaf dağına, o senin dükkanın önüne gelir miydi, bi sinek olarak :)))

3 yorum:

halimdenhali dedi ki...

bir deneme yapalım bakalım..

merhaba tırıs tırıs ben geldim .))

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
neferteti dedi ki...

Hoşgeldin mavi şirin:))bu orman hepimizin:)