Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

27 Ekim 2009 Salı

DADALOĞLU VE DOĞAL SELEKSİYON:)

Sol duyumun dediğidir :)

Sol duyumun böyle birbirinden alakasız şeycikler nereden aklına gelir bilinmez. Geçenlerde bi kaslı er kişiyle hasbihal esnasında, er kişi kasıla kasıla, ‘’ölen ölür kalan sağlar bizimdir demiş’’ dedi Aristo da , Anabelli ona şeyiyle güldü ve şu mısracıkları terennüm etti...

Kalktı göç eyledi Avşar elleri,
ağır ağır giden elleri bizimdir.
Padişah emretmiş vermiş fermanı.
Ferman padişahın dağlar bizimdir.
Ölen ölür kalan sağlar bizimdir, dedi.

ve kendini beğenmişlik çizgisi yüzüne bi örümcek ağı gibi yayıldı:) Er kişinin 1.90 lık boyuda aniden 1.50oldu :))) ha ha :)oh olsun ona. Ben yakışıklıyım, bonus olarak zekiyim diye kasılıp durmasaydı :))
Efendime söyleyeyim efendime söylerken sizde dinleyin. Ananbelli pamuk prensesin yedi cücelerinden biriydi ve bilindiği üzere ormanda yaşarlardı. Bi gün kara kaplı bi kitapta bir şeycik okudu. Adaya geyikler bırakılmış deney için tanrı Darwin :)) O geyiklerin tanrısı :)))) Az yiyecek ve çok geyik..hımmm….Geyik yapıyorlarmış adada. Geyik geyik yaşarken. Biri öbürüne bi boynuz atmış, lan çek ağzını benim yemimden demiş. Misal Habille Kabil gibi :)))

Velhasıl, geyiklerin bi kısmı ölmüş. Birini eşek tepmiş, biri kızamıktan gitmiş. Böyle anlatıyordu, seneler önce bi reklam filminde çocuklarını kaybeden kadın rolündeki, zeki-metin çifti.:)-aşının gerekliliğini anlatmak için bi tanıtım filmiydi- :)) hey gidi...buda o hesap efendim...adada sadece yiyeceklerin yeteceği kadar geyik kalmış. Seleksiyon olmuş bunlar maho ağa :))
Mevzu o değil.Bakın mevzu ne. Bu pamuk prensesin esasında benden duymuş olmayın ama on cücesi varmış kimi Dadaloğlunun dediği gibi cenk meydanında ölmüş, kimi geyikler hesabı doğal seleksiyona uğramış.İşin içinde doğa varsa, iyidirrrrrr :))) yaşasın doğa!!! Yaşasın organik yaşam :) :))) velhasıl, bu cüceler yedi tane kalmış :) işin aslı astarı bu :))) duyan duymayana haber versinnn!

1 yorum:

fer nia dedi ki...

doğal seleksiyon ha:))ilahi nefer..