Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

7 Ekim 2009 Çarşamba

Arman hatunu Ayşe'nin yazı diziciği:)

sol duyumun dediğidir:))

Anabelli ormanda yaşayan yedi cücelerden biriydi ve fıkra dinlemeyi severdi. Günlerden bir gün, adı temel olan zat, arkadaşı ile hasbihalde. Yıllar asırlar gibi gelmiş geçmiş, ikisinin kızcağızları da büyümüş serpilmiş. Arkadaşı, Temel'e senin bi kızın vardı ne yapıyor, bi baltaya sap olabildi mi demiş. Yıllarca o ka kitap okudu demiş Temel , şimdi, allahın s..kk ettiği bi dağda, okuma yazma öğretiyo sebi sübyana üç kuruşa:))))bi b..k olamadı vesselam )
ee senin kız ne yapıyo demiş temel arkadaşına. Ohoooo..demiş arkadaşı. benim kız Amerikalara gitti, üniversite okudu. Bi patronu var. Bir dediğini iki etmiyo. Her iş seyahatine, onu da yanında götürüyo:)) Temel gülmüş demiş ki; bizim kızı kimsenin götürdüğü yok ama senin kızı''Patronun götürdüğü kesin:):)

Bu arman hatuncuğu gibi dolar avro paritesine göre soyunup, giyinenler güya mahalle bakısını ölçecekmiş:))) Misakı milli sınırlarını avronun üzerindeki gibi algılayan Türkiye’nin yarısını yok sayan bu hatuncuk, sosyal gözlemini yaparken kendisine kütle olarak İstanbul’ u seçmiş:)) misal mini eteğiyle fatihte dolaşmış:)))) Sen mahalle baskını gözlemleyeceksen misal, o kısacık eteğinle Erzurum sokaklarında bi fink at, misal Vana bi git, misal Trabzon’da dolaş, misal Bitlis’e git. O dem k…çç başına düşen s...kk sayısında ki artışı görünce(((bu kişi başına düşen milli gelir gibi toplumun refah seviyesinin göstergesidir:)))) baskının şiddetini , tecavüze uğruyorsan hiç olmazsa zevk al kısmını yaşar, hemen ertesinde İstanbul ’a döner bi yazı diziciği yazar biraz daha avro kaparsın:))
Ama mevzu o deil bakın mevzu ne. Efendime sölim, efendime söylerken sizde dinleyin vaşıktın post gazeteciğinde bi ecnebi hatun, Türkiye’yi şöle betimler. On yıl öncesine göre Türkiye’deki kadınları örtülü buldum. Pakistandaki islamcılar şiddet yanlısı oldukarını ve baskıcı bi sistem istediklerini açıkca sölüyorlar. Ama Türkiyedekiler çok kurnaz. Sesizce ve sistemli bir şekilde ilerliyorlar..Hukuk sistemin değiştirmek için öncelikle yürütmeyi sonra yargıyı ele geçirmeye çalışıyorlar. Bu ecnebi hatununun yazdıklarını okuyunca sol duyum çıktı geldi bizim Armanda soyunup giyiniyo bu ülke için dedi de andımızı terennüm etti. Açtığın yolda, gösterdiğin amaca, HİÇ DURMADAN YÜRÜYENLER VAR DAHA!
Neferteti mazlum halkını selamlar:))

Hiç yorum yok: