Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k

Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, k
Kalem kılıçtan keskin değilmiş, gördü, kavradı.Keskin bir kılıç karşısında kalem, susar, tırsardı, kalemlikten çıkardı.Sustu.Anladı.

19 Eylül 2009 Cumartesi

Hayvanlıktan insanlığa, insanlıktan hayvanlığa, çan eğrisi ve evrensel insan modeli 1:)

İnsan olllll evlatt...insan oll.. evlattt.. bi karıncayı bile incitme evlat türküsünü, gözleri yarı açık terennüm ederken müslüm babam, insan ol öğüdüne kulak verip kendini, eh karınca değiliz nede olsa die jiletleyen delükanlıları anımsadım şu dem. Bu cümleciğimden sonra Müslüm dinlemediğimi hatta onu küçümsediğim kanısına kapılanlar yanılıyorJ) Neden sebep?? Gerçeği annemden şimdi öğrendim die bi türk filmi repliğiyle cevap verecem. Efendime sölim, bu Müslüm babam, teoman delükanlusunun parammmparçaaaaaaaaaaaaaaaaaa türküsünü çığırdığından beri..bi yanım misal sol yanım..bi coştu ..öle yani..son demlerde bide..ama karar verrrrrrrrrr....tutamıyorum zamanı diyor yaa...hoş ya …çok hoşşş..
Demem o ki sana; insan olmak zor zanaat .İnsanlaşma bi süreç. Darvin’e hak verdiğim demlerde olmuyor değil..ama bence Darvin yanılıyo..Çünkü hiç bir hayvan, insan kadar hayvanlaşamaz.. Bu kanıya nette yolum, porno sitelerine düşünce vardım:)) Efendime sölim, insan denen mahlukata haksızlık yapmamak lazım geldiği demlerde oluyor elbet .Misal çan eğrisini tepe noktasına ulaşan bir avuç gerçek insan var elbet. Fakat bu süreç tıpkı imparatorlukların doğuş, yükseliş, çöküş dönemleri gibi max . noktasına ulaştıktan sonra hızla bir hayvanlaşma sürecine doğru düşüşe geçiyor. Hayvanlaşma sürecinde kriter olarak sadece seksi mi algılıyorum, elbette hayır.
Misal geçenlerde bana gönderilen bi videoyu izlerken yılın fotoğrafçısı ödülünü kapan bi hatuncuğun hikayesini gözlerim donuk izledim. Hayvanlaşma sürecinde son noktayı koymuş hatun vesselam.
Efendim mevzu şu. Bu hatuncuk medeni dünyadan bi savaş fotoğrafçısı, tahmin ettiğiniz üzere. Olay nerde cereyan ediyo bilinmez..Ortalık savaş alanı haliyle . Küçük bi kız bombaların arasından kaçıp bi harabeye sığınıyo. Arkasında elinde keleş bi adam..Bizim hatun hemen fotoğraf makinesini hazırlıyor..Bir duvarın arkasına gizlenip bekliyor..Küçük kız nefes almadan duruyo..Siyah güzel gözleri yaşlarla dolu..Adam silahını küçük kızın kafasına doğrultuyo..Hatun bir taş atsa adam dönecek ve küçük kız o fırsattan yararlanıp kaçacak.. Kadını görüyo..Hatunun eli deklanşörde..Yalvaran gözlerle bakıyo küçük kız kadına..modern insanın temsilcisi hatun bekliyor..Silah patlıyo..kızın küçük beyni dağılırken etrafa hatun deklaşöre basıyo..Salonda alkış kıyamet..Modern dünya hatunu alkışlıyor ayakta..Yılın fotoğrafcısı ödülünü veriyor..
Sol duyum çıkıp geliyor ..Elleri şerha şerha bağrı hun diyor ki; insanlığın hayvanlaşma sürecinde koyduğu son noktadır bu ve national coğrafide nehirden karşıya geçerken, timsahlardan kurtulmak için birbirlerini eze eze, koşuşturan bizon sürüsünü hatılıyo. Darvin yanılıyor diyor....Hiç bir hayvan insan kadar hayvanlaşamaz:) Kitab-ı mukaddesten bi süre terennüm ediyor..insan yaratılanların en şereflisidir bazen de aşağıların en aşağısı:))bu bir çan eğrisi betimlemesidir velhasılJ

Hiç yorum yok: